Сега е достапно спонзорство во светот на спортот

Боксерски вести од Boxen247.comНајнови вести за боксот од Boxen247.comБрој 1 европска веб-страница за боксерски вести Boxen247.comBoxen247.com канал на YouTube

Претплатете се на нашата нова YouTube канал за предвидувања на борби, интервјуа за боксери и со најновите боксови вести и резултати, озборувања и информации од целиот свет. Само кликнете на сликата подолу или на која било слика за сите наши социјални медиуми:

YouTube Boxen247.com (Кристијан фон Спонек)Фејсбук Boxen247.com (Кристијан фон Спонек)


Најнови вести и резултати за боксот

Најнови боксерски вести, резултати од боксот, интервјуа за борци и предвидувања за борби. Ние сме едни од најбрзите што одговараат на најновите боксови вести и резултати и ви ги пренесуваме најновите резултати од боксот од Обединетото Кралство, Германија, Европа, САД ... .светски!


Светски боксерски вести на 104 јазици

Најновите светски боксерски вести и резултати од боксот на 104 јазици. Ги покриваме професионалниот бокс, аматерскиот, машкиот и женскиот бокс. Нашиот секојдневно ажуриран канал на YouTube започна да ви ги нуди сите најнови информации од целиот свет, вклучително и прегледи на борби и интервјуа.

Резултати од боксот од целиот свет

Само изберете го вистинскиот јазик од знамињата што се наоѓаат во долниот лев агол на вашиот екран.

Најнови светски боксерски вести | Boxen247.com


Boxen247.com Сега на YouTube

Почнувајќи од 24 јули, Boxen247.com ќе има дневни ажурирања на видеа на YouTube - кликнете на подолу врската за да се претплатите.

Boxen247.com Сега на YouTube


Boxенски бокс од Boxen247.com
Дина Торслунд - шампион на ВБО во супер бантам категорија

Ние целосно го покриваме и боксот за жени!

Нашите новости и резултати се ажурираат во текот на денот, седум дена во неделата. Во минута кога ќе видиме резултат, ќе собереме што повеќе информации за боксерскиот натпревар, а потоа можеме да известуваме за тоа (ако не сме таму лично).

Willе известуваме за натпреварите на најголемата етапа што имаат големо значење за испотената сала во боксот среде Бразил…. Не ни е гајле, ние го сакаме спортот во боксот! Тоа

Најнови вести за боксот | Boxen247.com
Артур Бетербиев - шампион на ВБО во тешка категорија

беше наша loveубов од раните денови на Jackек sonонсон до деструктивниот Мајк Тајсон од 1980-тите. Сите борби што го обликуваа спортот ќе ги испратиме на она што денес ви го дава, fanубител на боксот, најдобрите информации дали е тоа за хардкор fanубител на боксот, до обожавател на лежерна борба.


Резултати од боксот во живо како што се случуваат

Повеќето големи борби се обидуваме да ги покриеме со резултати во живо во боксот, како што се случуваат. Theе додадеме во живо круг по круг неофицијални бодовни картички од следната боксерска карта што ја покриваме.

Најнови резултати од боксот | Boxen247.com
Foreорџ Форман - Двократен шампион во тешка категорија

Во живо на YouTube „Fight Night's“ ќе започне наскоро, каде коментарите во живо во голема борба во живо, придружени со телефонски вметнувања и дискусии, ќе се одржуваат пред и по секоја борба додека се одвиваат. Breakе ја разграничиме вечерта и ќе ги вклучиме фановите.

Ние секогаш ќе објавуваме овде и на социјалните медиуми кои борби ќе ги покриеме и наскоро ќе имаме список на оваа веб-страница.

За списокот на покриени настани во боксот, кликнете на следниот линк> Резултати и настани од боксот во живо <


Дали некогаш сте размислувале да преминете во боксерско новинарство?

Она што го нудиме е платформа за докажување на вашиот новинарски талент за да бидат компании што може да ве земат како платен соработник во боксот.

Boxen247.com има светска читателска публика која ги чита нашите статии за боксот, новости и резултати и ние потенцијално ќе ги претставиме вашите статии на нашата веб-страница.

Има НЕ финансиски плаќања директно од Boxen247.com до нашите писатели-гости, но со секоја статија вашето име и адреса за е-пошта, рачката на Твитер итн ќе бидат додадени на објавата / написот.

Вашите статии МОРА да биде единствен и оригинален и не е преземено од која било друга страница (ги проверуваме сите статии за плагијат преку Copyscape), мора да биде целосно писмен и проверен за правопис и да не се смета за навредлив во никој случај кон боксерите, ниту кон нашите читатели.

Може да биде на пример историски или актуелен напис за боксот, вести поврзани со резултатите ... буквално сè што е поврзано со боксот. Вие сте исто така добредојдени да ги водите читателите директно до вашата статија преку какви било врски на социјалните мрежи. Сите статии мора да бидат точни со каква било статистика или историска исправност и соодветно ќе бидат проверени.

Доколку сте заинтересирани, испратете е-пошта boxen247@gmail.com

Ние не сме со скратено работно време!

Персоналот со полно работно време ви ги носи најновите вести за боксот и резултатите од боксот од Велика Британија, САД и од целиот свет, тоа е наша страст, како и ваша. Како fanубител на борбената игра, сакате да бидете информирани за тоа кој со кого се бори, кога се борат и кој ја добил борбата. Ние се обидуваме да не оставаме празнини со целата борбена картичка покриена кога можеме (не само „главните“ борци).

Најнови вести и резултати од боксот | Boxen247.com
Мухамед Али - трикратен шампион во тешка категорија

Ние сме едни од најбрзите на Интернет кои реагираат на најновите новости во боксот, најновите резултати во боксот, озборувања и соопштенија. Кога сте на нашата страница, секогаш „освежувајте“ ја секоја страница за да бидете сигурни во најновата содржина.

Нашата веб-страница постојано се ажурира во текот на денот (ние не сме тајмери). Ние се трудиме да ви ги донесеме најновите резултати во боксот, новости и озборувања што ќе им се допаднат на хардкор fanубителите на боксот и на обожавателите на секојдневната борба. Вестите и резултатите не се специфични само за Велика Британија, САД или земја, ова е светски бокс, како што ќе видите.


Топ 10 боксери во сите времиња

Вести и резултати од Boxen од Boxen247.com
Олександар Усик - Непоразен поранешен шампион во крстосувачка категорија и актуелен кандидат за тешка категорија

Во моментот кога се пишува (P4P, тешка категорија и крстаница), во овој дел ќе ги најдете најдобрите десет боксери на Boxen247.com на сите времиња во секоја тежина.

Сето тоа е субјективно и е само наше мислење за тоа како се борат боксерите од минатите години едни со други.


Boxen247.com на социјалните медиуми

Слободно следете нè на Facebook, Instagram, Twitter и дури Pinterest. Ние сме многу социјални и ги објавуваме и твитаме сите резултати во борбата или најновите боксерски вести додека ги ажурираме и поставуваме Боксерски новости Facebook Boxen247.comBoxen247.com. Ние сакаме да ги одржуваме ажурираните фанови на борбите со сите озборувања во борбата против боксерите и секоја објава објавена ширум светот во рамките на борбената игра.

Исто така, објавуваме бонус слики и се бориме со снимки на Фејсбук. Дајте ни палци (само кликнете на сликата на Фејсбук) за да бидеме запознаени со сè што се случува во светот на борбената игра.

Законско одрекување од одговорност: Сите ставови и коментари од boxen247.com се непристрасни и се чисто лично гледиште за дискутираната тема. Оваа веб-страница не е поврзана со ниту една личност, компанија или организација во Велика Британија или во светот.