Боксерски вести од Boxen247.comНајнови вести за боксот од Boxen247.comБоксерски вести од европскиот боксерски канал бр.1 | Boxen247.comРекламирајте со нас | Boxen247.com

Којл против кеш: Којл ја заврши обуката во САД, се упати во ОК

Шампионот на НАБА во средна категорија, Конор „Детето“ Којл го заврши тренингот и се упатува во Лондон на неговата многу очекувана пресметка на 8 октомври против Феликс Кеш во О2 Арената ...
Прочитај повеќе

Кристијан Карто против Хектор Андрес Соса: Тегови од Филаделфија

Тежини за големата карта во сабота навечер во арената 2300 во Филаделфија Кристијан Карто 121 - Хектор Андрес Соса 120.8 Атиф Оберлтон 174.7 - Кристијан Томас 177 Кени ...
Прочитај повеќе

Одговорот на USA Boxing на авторот Inside the Games

USA Boxing, Inc. 1 Olympic Plaza · Колорадо Спрингс, Колорадо 80909 (719) 866-2300 · ФАКС: (719) 866-2132 · Веб-страница: www.usaboxing.org 29 септември 2022 година Уредник на Duncan Mackay, Inside the Games. .
Прочитај повеќе

Боксерската куќа на славните Атлантик Сити ја објави листата на гости

Боксерската куќа на славните на Атлантик Сити (ACBHOF) ја објави својата листа на гости за 6-тиот годишен викенд награди и индукциски викенд што ќе се одржи во петок, 7-ми октомври до недела, 9-ти октомври 2022 година, во Хард Рок ...
Прочитај повеќе

Boxeo EstrellaTV вечерва ја прикажува титулата во атомска тежина за жени на WBA

Boxeo EstrellaTV располага со борба за титулата од 10 рунди за Светскиот шампионат во женска атомска тежина (102 фунти) на ВБА помеѓу актуелниот носител на титулата Монсерат Аларкон (17-4-2) и предизвикувачката Бренда Балдерас Мартинез ...
Прочитај повеќе

Судијата Иан Џон-Луис се приклучува на британската и ирската боксерска управа

Денеска официјално беше објавено дека високопочитуваниот и светски судија на шампионатот, Јан Џон-Луис, се приклучи на Британската и Ирска боксерска управа (БИБА). Ова следува на ...
Прочитај повеќе

Хусеин вети дека ќе го реши резултатот со Наџиб на VIP боксерската картичка

Захид Хусеин инсистира на тоа дека неговиот одмазднички реванш против Разак Наџиб нема да биде ни „близок“ кога ќе се судрат на браникот шоу на VIP Boxing на тркачката патека Донкастер во сабота на 8 октомври.
Прочитај повеќе

Алекс Винвуд ја започнува професионалната кариера со голема брзина, а дебитира на 25 ноември

Олимпиецот Алекс Винвуд ја започнува својата професионална кариера со голем стил, бидејќи директно оди во акција за титулата во државата на своето професионално деби, насловувајќи го 40-тото издание на Dragon ...
Прочитај повеќе

Ричардсон Хичинс и Рејмонд Форд глумат во шоуто во Кливленд

Ричардсон Хичинс ќе се бори за својата прва професионална титула кога ќе се соочи со Јомар Аламо за титулата на ИБФ во северноамериканска супер-лесна категорија и ќе биде главен настан додека Монтана Лав ги насловува во неговата ...
Прочитај повеќе

Сончев Едвардс против Феликс Алварадо: Потврдена одбраната на светската титула на ИБФ

Господарот на мува, Сани Едвардс ја брани титулата во ИБФ против Феликс Алварадо во една исклучителна ноќ на бокс во Шефилд. Едвардс го насловува дебитантското шоу на Пробелум во ...
Прочитај повеќе

Прстенот на братството започнува да им помогне на спортистите во нивната најголема борба

Утрото на 25 февруари 1995 година, Џералд Меклелан беше на врвот на боксерскиот свет, поранешен шампион во средна категорија, кој возеше низа од 21 победа во својата борба ...
Прочитај повеќе

Ентони Оласкуага се соочува со Марко Сустаита во Нијагарините водопади на 14 октомври

Сензацијата во мува категорија Ентони „Принцеса“ Оласкуага (4-0 2 КО) ќе се врати во рингот во петок, 14-ти октомври во Нијагарините водопади, Њујорк додека ја брани својата мува WBA Феделатин ...
Прочитај повеќе

Серхи Бохачук се враќа против Арон Коли на 3 ноември

Популарниот украински претендент во суперсредна категорија Серхи „Ел Флако“ Бохачук, (20-1, 20 КО), ќе го направи своето долгоочекувано враќање во рингот против ветеранот јужна шепа Арон Коли, (16-4-1, 7 КО), од ...
Прочитај повеќе

Кејлеб Плант против Ентони Дирел: Засади медиумски тренинг во Лас Вегас

Поранешниот шампион во супер средна категорија на ИБФ, Кејлеб „Свитхендс“ Плант одржа медиумски тренинг во Лас Вегас во вторникот додека се подготвува да се соочи со ривалот од 168 килограми и двократен ВБЦ во супер средна категорија...
Прочитај повеќе

Ричардсон Хичинс потпишува договор за повеќе борби со Matchroom

Ричардсон Хичинс потпиша промотивен договор за повеќе борби со Еди Херн и Matchroom. Хичинс (14-0 6 КО) стигна до 14-0 во платените редови откако стана професионалец во ...
Прочитај повеќе

Рони Рејс се чини дека ќе стигне до два по ред на „Rockin' Fights“

Што го прави прекар голем борец? Некои борци како Ричи „Човекот морнар Попај“ Ривера од Star Boxing добиваат прекар од нивното детство кој едноставно се држи. Други ...
Прочитај повеќе

Нико Али Волш се враќа на картата Василиј Ломаченко-Џамејн Ортиз

Изгледот за средна категорија Нико Али Волш, внук на „The Greatest“, треба да се врати во Њујорк. Али Волш ќе се бори со Били Вагнер во својата прва ...
Прочитај повеќе

Наташа Џонас се соочува со двократниот светски шампион Мари-Ев Дикаир. 2 ноември

Наташа Џонас, Далтон Смит, Фрејзер Кларк и многу други ќе осветлат блокбастерска вечер на бокс во сабота, 12-ти ноември. Обединетите светски WBC, WBO, IBF и ...
Прочитај повеќе

Белју за Фјури против Џошуа: „Ова е начин да се изгради моментум“

По прекинот на преговорите помеѓу Фјури и Џошуа, BestofBets.com разговараше со Тони Белју за мечот и зошто можеби сè уште трае... Според вас, ...
Прочитај повеќе

Џои Давејко се чини дека ќе ги постигне победничките победи на 7 октомври

Тешката категорија на Филаделфија Џои Давејко (22-10-4, 13 КО) ќе се обиде да оствари двојни победи кога ќе се спротивстави на Терел Џамал ​​Вудс (28-53-9, 20 КО) од Форест Сити, ...
Прочитај повеќе

Претплатете се на нашиот нов канал на YouTube за предвидувања за борби, интервјуа со боксер и со најновите боксерски вести и резултати, озборувања и информации од целиот свет. Само кликнете на сликата подолу или на која било од сликите за сите наши социјални медиуми:

Боксерски вести YouTube | Boxen247.com


Најнови вести и резултати за боксот

Најнови боксерски вести, резултати од боксот, интервјуа за борци и предвидувања за борби. Ние сме едни од најбрзите што одговараат на најновите боксови вести и резултати и ви ги пренесуваме најновите резултати од боксот од Обединетото Кралство, Германија, Европа, САД ... .светски!


Светски боксерски вести на 104 јазици

Најновите светски боксерски вести и резултати од боксот на 104 јазици. Ги покриваме професионалниот бокс, аматерскиот, машкиот и женскиот бокс. Нашиот секојдневно ажуриран канал на YouTube започна да ви ги нуди сите најнови информации од целиот свет, вклучително и прегледи на борби и интервјуа.

Резултати од боксот од целиот свет

Само изберете го вистинскиот јазик од знамињата што се наоѓаат во долниот лев агол на вашиот екран.

Најнови


Boxen247.com Сега на YouTube

Почнувајќи од 24 јули, Boxen247.com ќе има дневни ажурирања на видеа на YouTube - кликнете на подолу врската за да се претплатите.

Boxen247.com


Женски Дина Торслунд - шампион на ВБО во супер бантам категорија

Ние целосно го покриваме и боксот за жени!

Нашите новости и резултати се ажурираат во текот на денот, седум дена во неделата. Во минута кога ќе видиме резултат, ќе собереме што повеќе информации за боксерскиот натпревар, а потоа можеме да известуваме за тоа (ако не сме таму лично).

Willе известуваме за натпреварите на најголемата етапа што имаат големо значење за испотената сала во боксот среде Бразил…. Не ни е гајле, ние го сакаме спортот во боксот! Тоа

Најнови Артур Бетербиев - шампион на ВБО во тешка категорија

беше наша loveубов од раните денови на Jackек sonонсон до деструктивниот Мајк Тајсон од 1980-тите. Сите борби што го обликуваа спортот ќе ги испратиме на она што денес ви го дава, fanубител на боксот, најдобрите информации дали е тоа за хардкор fanубител на боксот, до обожавател на лежерна борба.


Резултати од боксот во живо како што се случуваат

Повеќето големи борби се обидуваме да ги покриеме со резултати во живо во боксот, како што се случуваат. Theе додадеме во живо круг по круг неофицијални бодовни картички од следната боксерска карта што ја покриваме.

Најнови Foreорџ Форман - Двократен шампион во тешка категорија

Во живо на YouTube „Fight Night's“ ќе започне наскоро, каде коментарите во живо во голема борба во живо, придружени со телефонски вметнувања и дискусии, ќе се одржуваат пред и по секоја борба додека се одвиваат. Breakе ја разграничиме вечерта и ќе ги вклучиме фановите.

Ние секогаш ќе објавуваме овде и на социјалните медиуми кои борби ќе ги покриеме и наскоро ќе имаме список на оваа веб-страница.

За списокот на покриени настани во боксот, кликнете на следниот линк> Резултати и настани од боксот во живо <


Дали некогаш сте размислувале да преминете во боксерско новинарство?

Она што го нудиме е платформа за докажување на вашиот новинарски талент за да бидат компании што може да ве земат како платен соработник во боксот.

Boxen247.com има светска читателска публика која ги чита нашите статии за боксот, новости и резултати и ние потенцијално ќе ги претставиме вашите статии на нашата веб-страница.

Има НЕ финансиски плаќања директно од Boxen247.com до нашите писатели-гости, но со секоја статија вашето име и адреса за е-пошта, рачката на Твитер итн ќе бидат додадени на објавата / написот.

Вашите статии МОРА да биде единствен и оригинален и не е преземено од која било друга страница (ги проверуваме сите статии за плагијат преку Copyscape), мора да биде целосно писмен и проверен за правопис и да не се смета за навредлив во никој случај кон боксерите, ниту кон нашите читатели.

Може да биде на пример историски или актуелен напис за боксот, вести поврзани со резултатите ... буквално сè што е поврзано со боксот. Вие сте исто така добредојдени да ги водите читателите директно до вашата статија преку какви било врски на социјалните мрежи. Сите статии мора да бидат точни со каква било статистика или историска исправност и соодветно ќе бидат проверени.

Доколку сте заинтересирани, испратете е-пошта boxen247@gmail.com

Ние не сме со скратено работно време!

Персоналот со полно работно време ви ги носи најновите вести за боксот и резултатите од боксот од Велика Британија, САД и од целиот свет, тоа е наша страст, како и ваша. Како fanубител на борбената игра, сакате да бидете информирани за тоа кој со кого се бори, кога се борат и кој ја добил борбата. Ние се обидуваме да не оставаме празнини со целата борбена картичка покриена кога можеме (не само „главните“ борци).

Најнови Мухамед Али - трикратен шампион во тешка категорија

Ние сме едни од најбрзите на Интернет кои реагираат на најновите новости во боксот, најновите резултати во боксот, озборувања и соопштенија. Кога сте на нашата страница, секогаш „освежувајте“ ја секоја страница за да бидете сигурни во најновата содржина.

Нашата веб-страница постојано се ажурира во текот на денот (ние не сме тајмери). Ние се трудиме да ви ги донесеме најновите резултати во боксот, новости и озборувања што ќе им се допаднат на хардкор fanубителите на боксот и на обожавателите на секојдневната борба. Вестите и резултатите не се специфични само за Велика Британија, САД или земја, ова е светски бокс, како што ќе видите.


Топ 10 боксери во сите времиња

бокс Олександар Усик - Непоразен поранешен шампион во крстосувачка категорија и актуелен кандидат за тешка категорија

Во моментот кога се пишува (P4P, тешка категорија и крстаница), во овој дел ќе ги најдете најдобрите десет боксери на Boxen247.com на сите времиња во секоја тежина.

Сето тоа е субјективно и е само наше мислење за тоа како се борат боксерите од минатите години едни со други.


Boxen247.com на социјалните медиуми

Слободно следете нè на Facebook, Instagram, Twitter и дури Pinterest. Ние сме многу социјални и ги објавуваме и твитаме сите резултати во борбата или најновите боксерски вести додека ги ажурираме и поставуваме БоксBoxen247.com. Ние сакаме да ги одржуваме ажурираните фанови на борбите со сите озборувања во борбата против боксерите и секоја објава објавена ширум светот во рамките на борбената игра.

Исто така, објавуваме бонус слики и се бориме со снимки на Фејсбук. Дајте ни палци (само кликнете на сликата на Фејсбук) за да бидеме запознаени со сè што се случува во светот на борбената игра.

Законско одрекување од одговорност: Сите ставови и коментари од boxen247.com се непристрасни и се чисто лично гледиште за дискутираната тема. Оваа веб-страница не е поврзана со ниту една личност, компанија или организација во Велика Британија или во светот.