Sponsorizimi në të gjithë botën për Sportet Tani i Mundshëm

Fury vs Wilder 3 Boxen News Boxen247.com

Lajmet e fundit të boksit nga Boxen247.com

Uebfaqja Nr.1 ​​e Lajmeve në Boks e Evropës Boxen247.com

Samuel Teah kundër Larry Fryers peshon nga 2300 Arena në Filadelfia

Samuel Teah vs Larry Fryers Weights për kartën e së premtes mbrëma në 2300 Arena në Filadelfia Samuel Teah 139.8 - Larry Fryers 138.9 Jesse Hart 169.5 ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

AIBA i përgjigjet IOC, reformat që japin përparim

AIBA ka punuar për një reformë gjithëpërfshirëse për një kohë tani dhe është mirënjohëse për njohjen publike të IOC -së se një hap përpara ka qenë me siguri ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

WBA fillon kalimin në një kampion të vetëm të peshave të mesme

Shoqata Botërore e Boksit (WBA) nxori një rezolutë që urdhëronte një "Box-Off" në divizionin e peshave të lehta, për të pasur një kampion të vetëm. Yordenis Ugas do të mbrojë titullin e tij ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

WBA kryen ofertën e çantës Roger Gutierrez kundër Chris Colbert më 27 shtator

Roger Gutierrez kundër Chris Colbert Shoqata Botërore e Boksit (WBA) përmes Komitetit të Kampionatit, thirri ofertën e çantës për luftën për titullin Super Featherweight Champion mes ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Oscar Rivas dhe Bryant Jennings konkurrojnë për premierën e Bridgerweight

Oscar Rivas kundër Bryant Jennings 2 L'Olympia në Montreal, Kanada 22/10/21 Lufta e parë për titullin Bridger të Këshillit Botëror të Boksit do të zhvillohet ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Fituesit e Kampionateve Botërore AIBA për të fituar çmimin e rritjes së parave

Për herë të parë në historinë 75-vjeçare të AIBA, fituesit e medaljeve në Kampionatin Botëror të Boksit të AIBA për meshkuj në Beograd, Serbia do të shpërblehen me ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

WBA kryen ofertën për çantë Artem Dalakian kundër Luis Concepción më 27 shtator

Artem Dalakian kundër Luis Concepción Ndeshja e detyrueshme midis kampionit të Shoqatës Botërore të Boksit (WBA) në peshë, ukrainasit Artem Dalakian, dhe sfiduesit zyrtar dhe ish -përkohshëm ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

7-0 super pesha me pendë Daniel Bailey do të dalë në Boston më 25 shtator

Super peshë e pamposhtur Daniel "GDFE" Bailey (7-0, 4 KO) është një i ri, ushtarak i cili do të jetë në Boston për herë të parë. Në vend që të vizitoni ndonjë gjë, ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Citimet e kampit stërvitor Jose Valenzuela

Jose Valenzuela kundër Deiner Berrio Perspektiva në rritje në peshë të lehtë Jose Valenzuela do të duket të bëjë përshtypje në paraqitjen e tij të parë kryesore të ngjarjes kur të përballet me Deiner Berrio të Kolumbisë ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Njihuni me atletët kryesorë që marrin pjesë në Kampionatin Botëror Ushtarak të Boksit

Atletët e klasit botëror do të luftojnë në Kampionatin Botëror Ushtarak të Boksit në Moskë, Rusi. Turneu do të mbahet nga 18 deri më 25 shtator në kryeqytetin e Rusisë ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Josh Taylor dëshiron ta mbyllë vitin me një goditje kundër Jack Catterall

Josh Taylor kundër Jack Catterall SSE Hydro, në Glasgow, Skoci 18/12/21 Josh Taylor tashmë ka filluar kampin e tij stërvitor dhe do të jetë një nga ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Khasan Baysanguroz përballet me Christopher Ousley më 25 shtator

Khasan Baysanguroz kundër Christopher Ousley Tottenham Hotspur Stadium në Londër, Angli 25/9/21 Khasan Baysanguroz dhe Christopher Ousley do të paraqiten në një nga luftimet më interesante ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Mikey Garcia përballet me Sandor Martin në Fresno, SHBA më 16 tetor

Mikey Garcia kundër Sandor Martin Chukchansi Park në Fresno, Kaliforni, SHBA 16/10/21 Mikey Garcia kthehet në aksion më 16 tetor ndërsa përballet me Sandor Martin ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Dillian Whyte përplaset me suedezin Otto Wallin në Londër më 30 tetor

Dillian Whyte kundër Otto Wallin O2 në Londër, Angli 30/10/21 Dillian Whyte do të kthehet në The O2 në Londër të Shtunën më 30 Tetor për të mbrojtur ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Trajneri legjendar i boksit George Vaughan njofton pensionin e tij

Trajneri legjendar i boksit George Vaughan ka njoftuar se do të tërhiqet nga sporti pas një karriere të shquar - që përfshin një periudhë të pabesueshme 60 -vjeçare. Karriera e Vaughan ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Brandon Figueroa kundër Stephen Fulton Jr caktoi datën e 27 nëntorit

Brandon Figueroa kundër Teatrit Stephen Fulton Jr Park në Park MGM në Las Vegas, SHBA 27/11/21 Kampionët e pamposhtur botërorë 122 kilogramë janë vendosur për një përplasje unifikimi ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Whyte kundër Wallin, Parker kundër Chisora ​​2 & Garcia kundër Martin për 2021

Mikey Garcia kundër Sandor Martin Dillian Whyte kundër Otto Wallin Joseph Parker kundër Derek Chisora ​​2 DAZN dhe Matchroom kanë njoftuar tre ndeshje premium për të ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Jesus Correa mposht Jesus Acosta në Aguascalientes, Meksikë

Jesus Correa kundër Jesus Acosta Aguascalientes, Meksikë 15/9/21 Jezus Correa dha një demonstrim të forcës në Aguascalientes, Meksikë, dhe mundi meksikanin Jezus Acosta me nokaut teknik ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Verónica Zuluaga mund Danna Delgado në Aguascalientes, Meksikë

Verónica Zuluaga kundër Danna Delgado Aguascalientes, Meksikë 15/9/21 Boksieri kolumbian Verónica Zuluaga luftoi për herë të parë si vizitor në Aguascalientes, Meksikë, dhe mundi vendasit ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Karla Ramos mposht Liliana Palmera në Aguascalientes, Meksikë

Karla Ramos kundër Liliana Palmera Aguascalientes, Meksikë15/9/21 Meksikani Karla Ramos fitoi titullin e Fedelatin të Shoqatës Botërore të Boksit (WBA) Fedelatin në super peshë, duke mposhtur kolumbianen Liliana Palmera me ...
Klikoni këtu për më shumë në lidhje me këtë postim

Regjistrohu për tonë të ri YouTube Channel duke filluar së shpejti me lajmet dhe rezultatet më të fundit të boksit, thashethemet dhe informacionet nga e gjithë bota. Thjesht klikoni imazhin më poshtë ose ndonjë nga imazhet për të gjitha mediat tona sociale:

YouTube Boxen247.com (Kristian von Sponneck)Facebook Boxen247.com (Kristian von Sponneck)Instagram Boxen247.com (Kristian von Sponneck)Twitter Boxen247.com (Kristian von Sponneck)


Lajmet dhe rezultatet më të fundit të boksit

Lajmet e fundit të boksit, rezultatet e boksit. Ne jemi një nga personat më të shpejtë për t'iu përgjigjur lajmeve dhe rezultateve më të fundit të boksit dhe ju sjellim rezultatet më të fundit të boksit nga MB, Gjermani, Evropë, SHBA .... në të gjithë botën!


Lajme në të gjithë botën për boksin në 104 gjuhë

Lajmet dhe rezultatet e fundit të boksit në botë në 104 gjuhë. Ne mbulojmë boksin profesionist, boksin amator, boksin për burra dhe gra. Kanali ynë ditor i përditësuar në YouTube fillon më 24 korrik, për t'ju sjellë të gjitha informacionet më të fundit nga e gjithë bota.

Rezultatet e boksit nga e gjithë bota

Thjesht zgjidhni gjuhën e duhur nga flamujt në pjesën e poshtme të majtë të ekranit tuaj.

Lajmet më të fundit në të gjithë botën për boksin | Boxen247.com


Boxen247.com Tani në YouTube

Duke filluar nga 24 korriku, Boxen247.com do të ketë përditësime ditore të videos në YouTube - klikoni në lidhjen më poshtë për t'u pajtuar.

Boxen247.com Tani në YouTube


Boksi i grave nga Boxen247.com
Dina Thorslund - Kampione në kategorinë Super Bantam në WBO

Ne gjithashtu mbulojmë plotësisht boksin e grave!

Lajmet dhe rezultatet tona azhurnohen gjatë gjithë ditës, shtatë ditë në javë. Në minutën kur shohim një rezultat, ne do të mbledhim sa më shumë informacion mbi ndeshjen e boksit, në të cilën mund të raportojmë (nëse nuk jemi atje personalisht).

Ne do të raportojmë për ndeshjet në fazat më madhështore që kanë një rëndësi të madhe për ngjarjen e djersitur të sallës së boksit në mes të Brazilit .... ne nuk na intereson, ne e duam sportin e boksit! Ajo 

Lajmet e fundit të boksit | Boxen247.com
Artur Beterbiev - Kampion i peshave të rënda WBO

ka qenë dashuria jonë që nga ditët e hershme të Jack Johnson deri te shkatërruesi Mike Tyson i viteve 1980. Ne do t'i ngarkojmë të gjitha luftimet që e kanë formuar këtë sport në atë që po ju jep sot ju, tifozi i boksit, informacionin më të mirë nëse është për tifozin e boksit hardcore tek adhuruesi i luftës rastësore.


Rezultatet e Boksit të Drejtpërdrejtë siç Ndodhin

Ne përpiqemi dhe mbulojmë shumicën e luftimeve kryesore me rezultate të drejtpërdrejta të boksit ashtu siç ndodhin. Ne do të shtojmë fletëpalime jozyrtare raund pas rrumbullakët nga kartoni tjetër i luftës për boksin që mbulojmë.

Rezultatet e fundit të boksit | Boxen247.com
George Foreman - Dy herë kampion në pesha të rënda

Drejtpërdrejt YouTube "Fight Night's" do të fillojë së shpejti, ku komentet e drejtpërdrejta të drejtpërdrejta të luftës së madhe të shoqëruara me futje telefonike dhe diskutime do të zhvillohen para dhe pas çdo beteje ndërsa zhvillohen. Ne do të prishim mbrëmjen dhe do t'ju tërheqim fansat.

Ne gjithmonë do të postojmë këtu dhe në mediat sociale të cilat luftime do të trajtojmë dhe së shpejti do të kemi një listë në këtë faqe në internet.

Për listën e ngjarjeve të boksit të mbuluara, klikoni në lidhjen e mëposhtme> Rezultatet & Ngjarjet e Boksit Drejtpërdrejt <


Keni menduar ndonjëherë të kaloni në gazetari të boksit?

Ajo që ne ofrojmë është një platformë për të provuar talentin tuaj gazetaresk për të qenë kompani që mund t'ju marrin si kontribues të paguar të boksit.

Boxen247.com ka një audiencë leximi në të gjithë botën që lexon artikujt, lajmet dhe rezultatet tona të boksit dhe ne potencialisht do të paraqesim artikujt tuaj në faqen tonë të internetit.

Atje jane NO pagesa financiare direkt nga Boxen247.com për shkrimtarët tanë të ftuar, por me çdo artikull emri juaj dhe adresa e postës elektronike, doreza e Twitter etj do të shtohen në postim / artikull.

Artikujt tuaj DUHET T BE JEN UN UNIKE DHE ORIGJINALE dhe jo të marra nga ndonjë faqe tjetër (ne kontrollojmë të gjithë artikujt për plagjiaturë përmes Copyscape), duhet të jenë plotësisht të shkolluar dhe të kontrolluar për drejtshkrim dhe të mos konsiderohen ofenduese në asnjë mënyrë ndaj boksierëve dhe as ndaj lexuesve tanë.

Mund të jetë për shembull një artikull historik ose aktual i boksit, lajme të lidhura, rezultate të lidhura… fjalë për fjalë çdo gjë që lidhet me boksin. Ju jeni gjithashtu i mirëpritur t'i drejtoni lexuesit drejtpërdrejt në artikullin tuaj përmes çdo lidhjeje të mediave sociale. Të gjithë artikujt duhet të jenë të saktë me çdo statistikë ose korrektësi historike dhe do të kontrollohen në përputhje me rrethanat.

Nëse jeni të interesuar, ju lutemi dërgoni me email boxen247@gmail.com

Ne nuk jemi me kohë të pjesshme!

Stafi me kohë të plotë ju sjell lajmet më të fundit të boksit dhe rezultatet e boksit nga MB, SHBA dhe në të gjithë botën, është pasioni ynë si dhe juaji. Si një tifoz i lojës së luftës, ju doni të jeni në dijeni se kush lufton me kë, kur ata janë duke luftuar dhe kush e fitoi luftën. Ne përpiqemi të mos lëmë boshllëqe me të gjithë kartën e luftës të mbuluar kur mundemi (jo vetëm luftëtarët 'kryesorë').

Lajmet dhe rezultatet më të fundit të boksit | Boxen247.com
Muhamed Ali - Tri herë kampion i peshave të rënda

Ne jemi një nga më të shpejtët në internet për të reaguar ndaj lajmeve të fundit të boksit, rezultateve të fundit të boksit, thashethemeve dhe njoftimeve. Kur jeni në faqen tonë, gjithmonë 'rifreskoni' çdo faqe për të qenë të sigurt për përmbajtjen e fundit.

Uebfaqja jonë azhurnohet vazhdimisht gjatë gjithë ditës (ne nuk jemi pjesëmatës). Ne përpiqemi t'ju sjellim rezultatet, lajmet dhe thashethemet më të fundit të boksit që do t'i pëlqejnë tifozit hardcore të boksit dhe tifozit të luftës rastësore. Lajmet dhe rezultatet nuk janë specifike vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A. ose vende, kjo është boksi në të gjithë botën siç do ta shihni.


10 boksierët kryesorë të të gjitha kohërave

Lajmet dhe rezultatet e Boxen nga Boxen247.com
Oleksandr Usyk - Ish-kampion i pamposhtur në peshat e kryqëzatës dhe pretendent aktual për pesha të rënda

Tani duke u shkruar (P4P, pesha e rëndë dhe pesha e kryqëzuar e përfunduar), në këtë seksion do të gjeni dhjetë boksierët kryesorë të boxen247.com të të gjitha kohërave në secilën peshë.

E gjitha është subjektive dhe është vetëm pikëpamja jonë se si boksierët e së kaluarës ndershëm me njëri-tjetrin.


Boxen247.com në Mediat Sociale

Mos ngurroni të na ndiqni në Facebook, Instagram, Twitter dhe madje Pinterest. Ne jemi shumë shoqëror dhe postojmë dhe cicërimë çdo rezultat të vetëm të luftës ose lajmet më të fundit të boksit ndërsa azhurnojmë dhe ngarkojmë Lajmet e Boksit Facebook Boxen247.comBoxen247.com. Ne duam t'i mbajmë tifozët e luftës të azhurnuar me të gjitha thashethemet e luftës nga boksierët dhe çdo njoftim të bërë në të gjithë botën brenda lojës së luftës.

Ne gjithashtu postojmë fotografi bonus dhe filmojmë në Facebook. Na jep një gisht (vetëm kliko në imazhin e Facebook) për t'u mbajtur në dijeni të të gjitha gjërave që po ndodhin në botën e lojës së luftës.

Përgjegjësia ligjore: Të gjitha pikëpamjet dhe komentet nga boxen247.com janë të paanshme dhe janë thjesht një këndvështrim personal mbi temën e diskutuar. Kjo faqe në internet nuk është e lidhur me ndonjë person, kompani apo organizatë në MB ose në të gjithë botën.