Lajmet e Boksit Nga Boxen247.comLajmet e fundit të boksit nga Boxen247.comLajmet e Boksit Nga Kanali Nr.1 ​​i Boksit në Evropë | Boxen247.comReklamoni me ne | Boxen247.com

Coyle vs. Cash: Coyle përfundon trajnimin në SHBA, duke u nisur për në MB

Kampioni i peshave të mesme të NABA-s, Connor "The Kid" Coyle përfundoi stërvitjen dhe është nisur për në Londër për përballjen e tij të shumëpritur të 8 tetorit kundër Felix Cash në O2 Arena ...
Lexo më shumë

Christian Carto vs. Hector Andres Sosa: Peshat nga Filadelfia

Peshat për kartonin e madh të së shtunës mbrëma në 2300 Arena në Filadelfia Christian Carto 121 - Hector Andres Sosa 120.8 Atif Oberlton 174.7 - Christian Thomas 177 Kenny ...
Lexo më shumë

Përgjigja e USA Boxing ndaj shkrimit Inside the Games

USA Boxing, Inc. 1 Olympic Plaza · Colorado Springs, Colorado 80909 (719) 866-2300 · FAX: (719) 866-2132 · Faqja e internetit: www.usaboxing.org 29 shtator 2022 Redaktor Duncan Mackay, Brenda lojërave. .
Lexo më shumë

Atlantic City Boxing Hall of Fame shpall listën e të ftuarve

Salla e Famës së Boksit Atlantic City (ACBHOF) shpall listën e të ftuarve për fundjavën e 6-të të Çmimeve Vjetore dhe Induksionit që do të mbahet të premten, 7 tetor deri të dielën, 9 tetor 2022, në Hard Rock.
Lexo më shumë

Boxeo EstrellaTV paraqet titullin e peshës atomike të grave WBA sonte

Boxeo EstrellaTV përmban një luftë me 10 raunde për titullin e kampionatit botëror WBA në peshën atomike të grave (102 lb.) midis titullarit aktual Monserrat Alarcón (17-4-2) dhe sfidueses Brenda Balderas Martínez ...
Lexo më shumë

Gjyqtari Ian John-Lewis i bashkohet Autoritetit Britanik dhe Irlandez të Boksit

Sot u bë e ditur zyrtarisht se arbitri shumë i respektuar dhe i klasit botëror i kampionatit, Ian John-Lewis, i është bashkuar Autoritetit të Boksit Britanik dhe Irlandez (BIBA). Kjo vijon në...
Lexo më shumë

Hussain zotohet të zgjidhë llogarinë me Najib në kartën VIP të Boksit

Zahid Hussain këmbëngul se revanshi i tij hakmarrës kundër Razaq Najib nuk do të jetë as "afër" kur ata të përplasen në shfaqjen e parakolpëve të VIP Boxing në Doncaster Racecourse të shtunën më 8 tetor.
Lexo më shumë

Alex Winwood e nis karrierën pro me një zhurmë, debuton më 25 nëntor

Olimpiani Alex Winwood po fillon karrierën e tij pro me stil, pasi ai shkon drejtpërdrejt në aksionin e titullit shtetëror në debutimin e tij profesionist, duke kryesuar edicionin e 40-të të Dragon ...
Lexo më shumë

Richardson Hitchins dhe Raymond Ford luajnë në shfaqjen e Cleveland

Richardson Hitchins do të luftojë për titullin e tij të parë pro kur ai të përballet me Yomar Alamo për titullin IBF në Super-Light Amerika Veriore dhe është ngjarja kryesore, ndërsa Montana Love kryeson në librin e tij ...
Lexo më shumë

Sunny Edwards vs Felix Alvarado: Konfirmohet mbrojtja e titullit botëror IBF

Zoti i peshave fluturuese Sunny Edwards mbron titullin e tij IBF kundër Felix Alvarado në një natë të jashtëzakonshme boksi në Sheffield. Edwards kryeson shfaqjen debutuese të Probellum në ...
Lexo më shumë

Ring of Brotherhood niset për të ndihmuar atletët në luftën e tyre më të madhe

Në mëngjesin e 25 shkurtit 1995, Gerald McClellan ishte në krye të botës së boksit, një ish-kampion i peshave të mesme, duke hipur në një seri fitoresh prej 21 ndeshjesh në meçin e tij ...
Lexo më shumë

Anthony Olascuaga përballet me Marco Sustaita në Niagara Falls 14 tetor

Sensacioni i peshës fluturuese, Anthony “Princesa” Olascuaga (4-0 2 KO) do të rikthehet në ring të premten, më 14 tetor në Niagara Falls, NY teksa mbron peshën e tij të fluturimit WBA Fedelatin…
Lexo më shumë

Serhii Bohachuk rikthehet kundër Aaron Coley më 3 nëntor

Kandidati i njohur ukrainas për peshën super të mesme Serhii 'El Flacco' Bohachuk, (20-1, 20 KO), do të bëjë rikthimin e tij të shumëpritur në ring kundër veteranit të jugut Aaron Coley, (16-4-1, 7 KO's), i ...
Lexo më shumë

Caleb Plant kundër Anthony Dirrell: Plant Las Vegas media stërvitje

Ish-kampioni i IBF në kategorinë super të mesme Caleb “Sweethands” Plant zhvilloi një stërvitje mediatike në Las Vegas të martën, ndërsa përgatitet të përballet me rivalin 168 kilogramësh dhe dy herë WBC në peshën super të mesme…
Lexo më shumë

Richardson Hitchins nënshkruan një marrëveshje shumë-luftash me Matchroom

Richardson Hitchins ka nënshkruar një marrëveshje promovuese për shumë ndeshje me Eddie Hearn dhe Matchroom. Hitchins (14-0 6 KO) ka arritur në 14-0 në radhët e paguara që kur u bë profesionist në ...
Lexo më shumë

Ronny Reyes duket se do të jetë dy radhazi në "Rockin' Fights"

Çfarë e bën një pseudonim të madh luftëtar? Disa luftëtarëve si Richie "Popeye the Sailor Man" Rivera nga Star Boxing u është dhënë një pseudonim që nga fëmijëria e tyre që thjesht ngjitet. Të tjerët ...
Lexo më shumë

Nico Ali Walsh rikthehet me kartonin Vasiliy Lomachenko-Jamaine Ortiz

Perspektiva për peshën e mesme Nico Ali Walsh, nipi i "The Greatest", do të kthehet në New York City. Ali Walsh do të ndeshet me Billy Wagner në ndeshjen e tij të parë...
Lexo më shumë

Natasha Jonas përballet me kampionen e botës 2 herë Marie-Eve Dicaire, 12 nëntor

Natasha Jonas, Dalton Smith, Frazer Clarke dhe shumë të tjerë do të ndezin një natë të suksesshme boksi të shtunën, 12 nëntor. Bota e bashkuar WBC, WBO, IBF dhe ...
Lexo më shumë

Bellew on Fury vs. Joshua: "Kjo është një mënyrë për të ndërtuar vrull"

Pas prishjes së negociatave mes Fury kundër Joshuas, BestofBets.com foli me Tony Bellew rreth meçit dhe pse mund të vazhdojë ende… Sipas mendimit tuaj, ...
Lexo më shumë

Joey Dawejko duket se do t'i arrijë fitoret e njëpasnjëshme më 7 tetor

Pesha e rëndë e Filadelfias, Joey Dawejko (22-10-4, 13 KO) do të përpiqet të bëjë fitore të njëpasnjëshme kur të ndeshet me Terrell Jamal Woods (28-53-9, 20 KO) të Forrest City, ...
Lexo më shumë

Regjistrohu në kanalin tonë të ri në YouTube për parashikimet e luftimeve, intervistat e boksierëve dhe me lajmet dhe rezultatet më të fundit të boksit, thashethemet dhe informacionet nga e gjithë bota. Thjesht klikoni imazhin më poshtë ose ndonjë nga imazhet për të gjitha mediat tona sociale:

Lajmet e boksit YouTube | Boxen247.com


Lajmet dhe rezultatet më të fundit të boksit

Lajmet e fundit të boksit, rezultatet e boksit, intervistat e luftëtarëve dhe parashikimet e luftës. Ne jemi një nga më të shpejtë për t'iu përgjigjur lajmeve dhe rezultateve më të fundit të boksit dhe ju sjellim rezultatet më të fundit të boksit nga Britania e Madhe, Gjermania, Evropa, SHBA .... Në mbarë botën!


Lajme në të gjithë botën për boksin në 104 gjuhë

Lajmet dhe rezultatet e fundit të boksit në botë në 104 gjuhë. Ne mbulojmë boksin profesionist, boksin amator, boksin e burrave dhe grave. Kanali ynë i përditësuar i përditshëm i YouTube ka filluar t'ju sjellë të gjitha informacionet më të fundit nga e gjithë bota, përfshirë vrojtimet dhe intervistat e luftimeve.

Rezultatet e boksit nga e gjithë bota

Thjesht zgjidhni gjuhën e duhur nga flamujt në pjesën e poshtme të majtë të ekranit tuaj.

shpalljet


Boxen247.com Tani në YouTube

Duke filluar nga 24 korriku, Boxen247.com do të ketë përditësime ditore të videos në YouTube - klikoni në lidhjen më poshtë për t'u pajtuar.

Boxen247.com


Grave Dina Thorslund - Kampione në kategorinë Super Bantam në WBO

Ne gjithashtu mbulojmë plotësisht boksin e grave!

Lajmet dhe rezultatet tona azhurnohen gjatë gjithë ditës, shtatë ditë në javë. Në minutën kur shohim një rezultat, ne do të mbledhim sa më shumë informacion mbi ndeshjen e boksit, në të cilën mund të raportojmë (nëse nuk jemi atje personalisht).

Ne do të raportojmë për ndeshjet në fazat më madhështore që kanë një rëndësi të madhe për ngjarjen e djersitur të sallës së boksit në mes të Brazilit .... ne nuk na intereson, ne e duam sportin e boksit! Ajo

shpalljet Artur Beterbiev - Kampion i peshave të rënda WBO

ka qenë dashuria jonë që nga ditët e hershme të Jack Johnson deri te shkatërruesi Mike Tyson i viteve 1980. Ne do t'i ngarkojmë të gjitha luftimet që e kanë formuar këtë sport në atë që po ju jep sot ju, tifozi i boksit, informacionin më të mirë nëse është për tifozin e boksit hardcore tek adhuruesi i luftës rastësore.


Rezultatet e Boksit të Drejtpërdrejtë siç Ndodhin

Ne përpiqemi dhe mbulojmë shumicën e luftimeve kryesore me rezultate të drejtpërdrejta të boksit ashtu siç ndodhin. Ne do të shtojmë fletëpalime jozyrtare raund pas rrumbullakët nga kartoni tjetër i luftës për boksin që mbulojmë.

shpalljet George Foreman - Dy herë kampion në pesha të rënda

Drejtpërdrejt YouTube "Fight Night's" do të fillojë së shpejti, ku komentet e drejtpërdrejta të drejtpërdrejta të luftës së madhe të shoqëruara me futje telefonike dhe diskutime do të zhvillohen para dhe pas çdo beteje ndërsa zhvillohen. Ne do të prishim mbrëmjen dhe do t'ju tërheqim fansat.

Ne gjithmonë do të postojmë këtu dhe në mediat sociale të cilat luftime do të trajtojmë dhe së shpejti do të kemi një listë në këtë faqe në internet.

Për listën e ngjarjeve të boksit të mbuluara, klikoni në lidhjen e mëposhtme> Rezultatet & Ngjarjet e Boksit Drejtpërdrejt <


Keni menduar ndonjëherë të kaloni në gazetari të boksit?

Ajo që ne ofrojmë është një platformë për të provuar talentin tuaj gazetaresk për të qenë kompani që mund t'ju marrin si kontribues të paguar të boksit.

Boxen247.com ka një audiencë leximi në të gjithë botën që lexon artikujt, lajmet dhe rezultatet tona të boksit dhe ne potencialisht do të paraqesim artikujt tuaj në faqen tonë të internetit.

Atje jane NO pagesa financiare direkt nga Boxen247.com për shkrimtarët tanë të ftuar, por me çdo artikull emri juaj dhe adresa e postës elektronike, doreza e Twitter etj do të shtohen në postim / artikull.

Artikujt tuaj DUHET T BE JEN UN UNIKE DHE ORIGJINALE dhe jo të marra nga ndonjë faqe tjetër (ne kontrollojmë të gjithë artikujt për plagjiaturë përmes Copyscape), duhet të jenë plotësisht të shkolluar dhe të kontrolluar për drejtshkrim dhe të mos konsiderohen ofenduese në asnjë mënyrë ndaj boksierëve dhe as ndaj lexuesve tanë.

Mund të jetë për shembull një artikull historik ose aktual i boksit, lajme të lidhura, rezultate të lidhura… fjalë për fjalë çdo gjë që lidhet me boksin. Ju jeni gjithashtu i mirëpritur t'i drejtoni lexuesit drejtpërdrejt në artikullin tuaj përmes çdo lidhjeje të mediave sociale. Të gjithë artikujt duhet të jenë të saktë me çdo statistikë ose korrektësi historike dhe do të kontrollohen në përputhje me rrethanat.

Nëse jeni të interesuar, ju lutemi dërgoni me email boxen247@gmail.com

Ne nuk jemi me kohë të pjesshme!

Stafi me kohë të plotë ju sjell lajmet më të fundit të boksit dhe rezultatet e boksit nga MB, SHBA dhe në të gjithë botën, është pasioni ynë si dhe juaji. Si një tifoz i lojës së luftës, ju doni të jeni në dijeni se kush lufton me kë, kur ata janë duke luftuar dhe kush e fitoi luftën. Ne përpiqemi të mos lëmë boshllëqe me të gjithë kartën e luftës të mbuluar kur mundemi (jo vetëm luftëtarët 'kryesorë').

shpalljet Muhamed Ali - Tri herë kampion i peshave të rënda

Ne jemi një nga më të shpejtët në internet për të reaguar ndaj lajmeve të fundit të boksit, rezultateve të fundit të boksit, thashethemeve dhe njoftimeve. Kur jeni në faqen tonë, gjithmonë 'rifreskoni' çdo faqe për të qenë të sigurt për përmbajtjen e fundit.

Uebfaqja jonë azhurnohet vazhdimisht gjatë gjithë ditës (ne nuk jemi pjesëmatës). Ne përpiqemi t'ju sjellim rezultatet, lajmet dhe thashethemet më të fundit të boksit që do t'i pëlqejnë tifozit hardcore të boksit dhe tifozit të luftës rastësore. Lajmet dhe rezultatet nuk janë specifike vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A. ose vende, kjo është boksi në të gjithë botën siç do ta shihni.


10 boksierët kryesorë të të gjitha kohërave

Boxen Oleksandr Usyk - Ish-kampion i pamposhtur në peshat e kryqëzatës dhe pretendent aktual për pesha të rënda

Tani duke u shkruar (P4P, pesha e rëndë dhe pesha e kryqëzuar e përfunduar), në këtë seksion do të gjeni dhjetë boksierët kryesorë të boxen247.com të të gjitha kohërave në secilën peshë.

E gjitha është subjektive dhe është vetëm pikëpamja jonë se si boksierët e së kaluarës ndershëm me njëri-tjetrin.


Boxen247.com në Mediat Sociale

Mos ngurroni të na ndiqni në Facebook, Instagram, Twitter dhe madje Pinterest. Ne jemi shumë shoqëror dhe postojmë dhe cicërimë çdo rezultat të vetëm të luftës ose lajmet më të fundit të boksit ndërsa azhurnojmë dhe ngarkojmë BoksBoxen247.com. Ne duam t'i mbajmë tifozët e luftës të azhurnuar me të gjitha thashethemet e luftës nga boksierët dhe çdo njoftim të bërë në të gjithë botën brenda lojës së luftës.

Ne gjithashtu postojmë fotografi bonus dhe filmojmë në Facebook. Na jep një gisht (vetëm kliko në imazhin e Facebook) për t'u mbajtur në dijeni të të gjitha gjërave që po ndodhin në botën e lojës së luftës.

Përgjegjësia ligjore: Të gjitha pikëpamjet dhe komentet nga boxen247.com janë të paanshme dhe janë thjesht një këndvështrim personal mbi temën e diskutuar. Kjo faqe në internet nuk është e lidhur me ndonjë person, kompani apo organizatë në MB ose në të gjithë botën.